Kantoni Catelet

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Catelet
Canton du Catelet
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Picardie
Departamenti Aisne
Arrondissement Saint-Quentin
Kryeqëndra Le Catelet
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 139,26 km2
Popullsia 8.542 banorë 2009
Dendësia 61,34 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 206
Kantoni Catelet – harta_foto

Kantoni Catelet (frëngjisht: Canton du Catelet) është një kantondepartamentin Aisne, rajonin PicardieFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Le Catelet. Ka sipërfaqe 139.26km2 dhe popullsi 8542 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Catelet aktualisht përbëhet nga 18 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]