Kantoni Albert

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Albert
Canton d'Albert
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Picardie
Departamenti Somme
Arrondissement Péronne
Kryeqëndra Albert
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 176,6 km2
Popullsia 17.080 banorë 1999
Dendësia 96,72 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 8006
Kantoni Albert – harta_foto

Kantoni Albert (frëngjisht: Canton d'Albert) është një kantondepartamentin Somme, rajonin PicardieFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Albert. Ka sipërfaqe 176.6km2 dhe popullsi 17080 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Albert aktualisht përbëhet nga 26 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2011-2014 - Stéphane Brunel

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]