Kantoni Villers-Bocage (Somme)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Villers-Bocage (Somme)
Canton de Villers-Bocage
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Picardie
Departamenti Somme
Arrondissement Amiens
Kryeqëndra Villers-Bocage
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 190,28 km2
Popullsia 12.386 banorë 1999
Dendësia 65,09 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 8041
Kantoni Villers-Bocage (Somme) – harta_foto

Kantoni Villers-Bocage (Somme) (frëngjisht: Canton de Villers-Bocage (Somme)) është një kantondepartamentin Somme, rajonin PicardieFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Villers-Bocage. Ka sipërfaqe 190.28km2 dhe popullsi 12386 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Villers-Bocage (Somme) aktualisht përbëhet nga 24 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2011-2014 - Christian Manable

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]