Kantoni Rue

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Rue
Canton de Rue
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Picardie
Departamenti Somme
Arrondissement Abbeville
Kryeqëndra Rue
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 260,79 km2
Popullsia 12.136 banorë 2008
Dendësia 46,54 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 8039
Kantoni Rue – harta_foto

Kantoni Rue (frëngjisht: Canton de Rue) është një kantondepartamentin Somme, rajonin PicardieFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Rue. Ka sipërfaqe 260.79km2 dhe popullsi 12136 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Rue aktualisht përbëhet nga 17 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2011-2014 - Jean-Louis Wadoux

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]