Kantoni Crécy-en-Ponthieu

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Crécy-en-Ponthieu
Canton de Crécy-en-Ponthieu
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Picardie
Departamenti Somme
Arrondissement Abbeville
Kryeqëndra Crécy-en-Ponthieu
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 225,59 km2
Popullsia 5.873 banorë 1999
Dendësia 26,03 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 8019
Kantoni Crécy-en-Ponthieu – harta_foto

Kantoni Crécy-en-Ponthieu (frëngjisht: Canton de Crécy-en-Ponthieu) është një kantondepartamentin Somme, rajonin PicardieFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Crécy-en-Ponthieu. Ka sipërfaqe 225.59km2 dhe popullsi 5873 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Crécy-en-Ponthieu aktualisht përbëhet nga 21 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2008-2014 - Régis Lécuyer

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]