Kantoni Corbie

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Corbie
Canton de Corbie
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Picardie
Departamenti Somme
Arrondissement Amiens
Kryeqëndra Corbie
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 178,41 km2
Popullsia 20.668 banorë 1999
Dendësia 115,85 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 8018
Kantoni Corbie – harta_foto

Kantoni Corbie (frëngjisht: Canton de Corbie) është një kantondepartamentin Somme, rajonin PicardieFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Corbie. Ka sipërfaqe 178.41km2 dhe popullsi 20668 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Corbie aktualisht përbëhet nga 23 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2011-2014 - Isabelle DEMAISON

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]