Kantoni Oisemont

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Oisemont
Canton d'Oisemont
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Picardie
Departamenti Somme
Arrondissement Amiens
Kryeqëndra Oisemont
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 143,83 km2
Popullsia 5.957 banorë 1999
Dendësia 41,42 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 8032
Kantoni Oisemont – harta_foto

Kantoni Oisemont (frëngjisht: Canton d'Oisemont) është një kantondepartamentin Somme, rajonin PicardieFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Oisemont. Ka sipërfaqe 143.83km2 dhe popullsi 5957 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Oisemont aktualisht përbëhet nga 31 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]