Kantoni Picquigny

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Picquigny
Canton de Picquigny
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Picardie
Departamenti Somme
Arrondissement Amiens
Kryeqëndra Picquigny
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 208,05 km2
Popullsia 17.702 banorë 1999
Dendësia 85,09 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 8034
Kantoni Picquigny – harta_foto

Kantoni Picquigny (frëngjisht: Canton de Picquigny) është një kantondepartamentin Somme, rajonin PicardieFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Picquigny. Ka sipërfaqe 208.05km2 dhe popullsi 17702 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Picquigny aktualisht përbëhet nga 21 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2008-2014 - René LOGNON (PCF)

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]