Kantoni Montdidier

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kantoni Montdidier
Canton de Montdidier
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Picardie
Departamenti Somme
Arrondissement Montdidier
Kryeqëndra Montdidier
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 213,66 km2
Popullsia 11.969 banorë 1999
Dendësia 56,02 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 8027
Kantoni Montdidier – harta_foto

Kantoni Montdidier (frëngjisht: Canton de Montdidier) është një kantondepartamentin Somme, rajonin PicardieFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Montdidier. Ka sipërfaqe 213.66km2 dhe popullsi 11969 banorë.

Administrimi[redakto | përpunoni burim]

Përbërja aktuale[redakto | përpunoni burim]

Kantoni Montdidier aktualisht përbëhet nga 34 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[redakto | përpunoni burim]

  • 2011-2014 - Catherine Quignon

Demografia[redakto | përpunoni burim]

Shiko edhe[redakto | përpunoni burim]

Referime[redakto | përpunoni burim]

Lidhje të jashtme[redakto | përpunoni burim]