Kantoni Combles

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Combles
Canton de Combles
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Picardie
Departamenti Somme
Arrondissement Péronne
Kryeqëndra Combles
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 126,16 km2
Popullsia 3.780 banorë 1999
Dendësia 29,96 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 8016
Kantoni Combles – harta_foto

Kantoni Combles (frëngjisht: Canton de Combles) është një kantondepartamentin Somme, rajonin PicardieFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Combles. Ka sipërfaqe 126.16km2 dhe popullsi 3780 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Combles aktualisht përbëhet nga 19 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2011-2014 - Dominique Camus

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]