Kantoni Ailly-sur-Noye

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Ailly-sur-Noye
Canton d'Ailly-sur-Noye
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Picardie
Departamenti Somme
Arrondissement Montdidier
Kryeqëndra Ailly-sur-Noye
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 189,78 km2
Popullsia 7.018 banorë 1999
Dendësia 36,98 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 8005
Kantoni Ailly-sur-Noye – harta_foto

Kantoni Ailly-sur-Noye (frëngjisht: Canton d'Ailly-sur-Noye) është një kantondepartamentin Somme, rajonin PicardieFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Ailly-sur-Noye. Ka sipërfaqe 189.78km2 dhe popullsi 7018 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Ailly-sur-Noye aktualisht përbëhet nga 22 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2008-2014 - Brigitte Lhomme

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]