Kantoni Ault

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Ault
Canton d'Ault
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Picardie
Departamenti Somme
Arrondissement Abbeville
Kryeqëndra Ault
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 57,33 km2
Popullsia 10.984 banorë 1999
Dendësia 191,59 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 8011
Kantoni Ault – harta_foto

Kantoni Ault (frëngjisht: Canton d'Ault) është një kantondepartamentin Somme, rajonin PicardieFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Ault. Ka sipërfaqe 57.33km2 dhe popullsi 10984 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Ault aktualisht përbëhet nga 10 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2011-2014 - Emmanuel Maquet

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]