Kantoni Ham

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Ham
Canton de Ham
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Picardie
Departamenti Somme
Arrondissement Péronne
Kryeqëndra Ham
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 141,83 km2
Popullsia 13.337 banorë 1999
Dendësia 94,04 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 8024
Kantoni Ham – harta_foto

Kantoni Ham (frëngjisht: Canton de Ham) është një kantondepartamentin Somme, rajonin PicardieFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Ham. Ka sipërfaqe 141.83km2 dhe popullsi 13337 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Ham aktualisht përbëhet nga 19 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2008-2014 - Grégory Labille

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]