Kantoni Hornoy-le-Bourg

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Hornoy-le-Bourg
Canton de Hornoy-le-Bourg
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Picardie
Departamenti Somme
Arrondissement Amiens
Kryeqëndra Hornoy-le-Bourg
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 151,78 km2
Popullsia 5.436 banorë 1999
Dendësia 35,81 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 8025
Kantoni Hornoy-le-Bourg – harta_foto

Kantoni Hornoy-le-Bourg (frëngjisht: Canton de Hornoy-le-Bourg) është një kantondepartamentin Somme, rajonin PicardieFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Hornoy-le-Bourg. Ka sipërfaqe 151.78km2 dhe popullsi 5436 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Hornoy-le-Bourg aktualisht përbëhet nga 16 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]