Kantoni Doullens

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Doullens
Canton de Doullens
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Picardie
Departamenti Somme
Arrondissement Amiens
Kryeqëndra Doullens
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 159,55 km2
Popullsia 13.158 banorë 1999
Dendësia 82,47 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 8021
Kantoni Doullens – harta_foto

Kantoni Doullens (frëngjisht: Canton de Doullens) është një kantondepartamentin Somme, rajonin PicardieFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Doullens. Ka sipërfaqe 159.55km2 dhe popullsi 13158 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Doullens aktualisht përbëhet nga 14 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2011-2014 - Christian Vlaeminck

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]