Kantoni Conty

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Conty
Canton de Conty
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Picardie
Departamenti Somme
Arrondissement Amiens
Kryeqëndra Conty
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 205,21 km2
Popullsia 8.918 banorë 1999
Dendësia 43,46 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 8017
Kantoni Conty – harta_foto

Kantoni Conty (frëngjisht: Canton de Conty) është një kantondepartamentin Somme, rajonin PicardieFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Conty. Ka sipërfaqe 205.21km2 dhe popullsi 8918 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Conty aktualisht përbëhet nga 23 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2011-2014 - Jean-Christophe Loric

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]