Kantoni Abbeville-Sud

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kantoni Abbeville-Sud
Canton d'Abbeville-Sud
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Picardie
Departamenti Somme
Arrondissement Abbeville
Kryeqëndra Abbeville
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 8002
Kantoni Abbeville-Sud – harta_foto

Kantoni Abbeville-Sud (frëngjisht: Canton d'Abbeville-Sud) është një kantondepartamentin Somme, rajonin PicardieFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Abbeville. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi banorë.

Administrimi[redakto | përpunoni burim]

Përbërja aktuale[redakto | përpunoni burim]

Kantoni Abbeville-Sud aktualisht përbëhet nga 7 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[redakto | përpunoni burim]

  • 2008-2014 - Pascal Demarthe

Demografia[redakto | përpunoni burim]

Shiko edhe[redakto | përpunoni burim]

Referime[redakto | përpunoni burim]

Lidhje të jashtme[redakto | përpunoni burim]