Kantoni Saint-Valery-sur-Somme

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Saint-Valery-sur-Somme
Canton de Saint-Valery-sur-Somme
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Picardie
Departamenti Somme
Arrondissement Abbeville
Kryeqëndra Saint-Valery-sur-Somme
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 146,31 km2
Popullsia 11.345 banorë 1999
Dendësia 77,54 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 8040
Kantoni Saint-Valery-sur-Somme – harta_foto

Kantoni Saint-Valery-sur-Somme (frëngjisht: Canton de Saint-Valery-sur-Somme) është një kantondepartamentin Somme, rajonin PicardieFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Saint-Valery-sur-Somme. Ka sipërfaqe 146.31km2 dhe popullsi 11345 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Saint-Valery-sur-Somme aktualisht përbëhet nga 12 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2008-2014 - Nicolas Lottin

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]