Kantoni Ailly-le-Haut-Clocher

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Ailly-le-Haut-Clocher
Canton d'Ailly-le-Haut-Clocher
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Picardie
Departamenti Somme
Arrondissement Abbeville
Kryeqëndra Ailly-le-Haut-Clocher
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 154,75 km2
Popullsia 7.633 banorë 2006
Dendësia 49,32 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 8004
Kantoni Ailly-le-Haut-Clocher – harta_foto

Kantoni Ailly-le-Haut-Clocher (frëngjisht: Canton d'Ailly-le-Haut-Clocher) është një kantondepartamentin Somme, rajonin PicardieFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Ailly-le-Haut-Clocher. Ka sipërfaqe 154.75km2 dhe popullsi 7633 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Ailly-le-Haut-Clocher aktualisht përbëhet nga 20 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2011-2014 - Daniel Dubois

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]