Kantoni Bernaville

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Bernaville
Canton de Bernaville
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Picardie
Departamenti Somme
Arrondissement Amiens
Kryeqëndra Bernaville
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 166,47 km2
Popullsia 4.874 banorë 1999
Dendësia 29,28 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 8012
Kantoni Bernaville – harta_foto

Kantoni Bernaville (frëngjisht: Canton de Bernaville) është një kantondepartamentin Somme, rajonin PicardieFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Bernaville. Ka sipërfaqe 166.47km2 dhe popullsi 4874 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Bernaville aktualisht përbëhet nga 24 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2008-2014 - Laurent Somon

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]