Kantoni Poix-de-Picardie

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Poix-de-Picardie
Canton de Poix-de-Picardie
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Picardie
Departamenti Somme
Arrondissement Amiens
Kryeqëndra Poix-de-Picardie
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 201,67 km2
Popullsia 6.858 banorë 1999
Dendësia 34,01 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 8035
Kantoni Poix-de-Picardie – harta_foto

Kantoni Poix-de-Picardie (frëngjisht: Canton de Poix-de-Picardie) është një kantondepartamentin Somme, rajonin PicardieFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Poix-de-Picardie. Ka sipërfaqe 201.67km2 dhe popullsi 6858 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Poix-de-Picardie aktualisht përbëhet nga 28 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2008 - 2014 - Marc Dewaele

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]