Kantoni Bray-sur-Somme

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Bray-sur-Somme
Canton de Bray-sur-Somme
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Picardie
Departamenti Somme
Arrondissement Péronne
Kryeqëndra Bray-sur-Somme
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 146,96 km2
Popullsia 5.754 banorë 1999
Dendësia 39,15 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 8014
Kantoni Bray-sur-Somme – harta_foto

Kantoni Bray-sur-Somme (frëngjisht: Canton de Bray-sur-Somme) është një kantondepartamentin Somme, rajonin PicardieFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Bray-sur-Somme. Ka sipërfaqe 146.96km2 dhe popullsi 5754 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Bray-sur-Somme aktualisht përbëhet nga 19 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2008-2014 - Marcel Guyot

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]