Kantoni Hallencourt

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Hallencourt
Canton de Hallencourt
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Picardie
Departamenti Somme
Arrondissement Abbeville
Kryeqëndra Hallencourt
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 133,15 km2
Popullsia 7.051 banorë 1999
Dendësia 52,96 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 8023
Kantoni Hallencourt – harta_foto

Kantoni Hallencourt (frëngjisht: Canton de Hallencourt) është një kantondepartamentin Somme, rajonin PicardieFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Hallencourt. Ka sipërfaqe 133.15km2 dhe popullsi 7051 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Hallencourt aktualisht përbëhet nga 16 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2008-2014 - Claude Jacob

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]