Kantoni Molliens-Dreuil

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Molliens-Dreuil
Canton de Molliens-Dreuil
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Picardie
Departamenti Somme
Arrondissement Amiens
Kryeqëndra Molliens-Dreuil
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 229,65 km2
Popullsia 9.595 banorë 1999
Dendësia 41,78 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 8026
Kantoni Molliens-Dreuil – harta_foto

Kantoni Molliens-Dreuil (frëngjisht: Canton de Molliens-Dreuil) është një kantondepartamentin Somme, rajonin PicardieFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Molliens-Dreuil. Ka sipërfaqe 229.65km2 dhe popullsi 9595 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Molliens-Dreuil aktualisht përbëhet nga 27 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2011-2014 - Jean-Jacques Stoter

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]