Kantoni Quesnoy-Est

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kantoni Quesnoy-Est
Canton du Quesnoy-Est
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Nord-Pas-de-Calais
Departamenti Nord
Arrondissement Avesnes-sur-Helpe
Kryeqëndra Le Quesnoy
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Popullsia 11.841 banorë 2009
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 5949

Kantoni Quesnoy-Est (frëngjisht: Canton du Quesnoy-Est) është një kantondepartamentin Nord, rajonin Nord-Pas-de-CalaisFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Le Quesnoy. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 11841 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Quesnoy-Est aktualisht përbëhet nga 15 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]