Flakstad

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Flakstad (kthjellim).


Flakstad
—  komunë  —
stema_figura
Pamje nga Flakstad

Administrimi
Shteti Norvegjia Norvegjia
Rajoni Nord-Norge
Qarku Nordland
Kryeqëndra Ramberg
Gjuha zyrtare Norvegjisht neutrale
Kryekomunari Stein Iversen (lista civica)
Statistika dhe Territori
Koordinatat 68°5′V 13°14′L / 68.083°V 13.233°L / 68.083; 13.233 (Flakstad)Koordinatat: 68°5′V 13°14′L / 68.083°V 13.233°L / 68.083; 13.233 (Flakstad)
Sipërfaqja 178 km2
Popullsia 1.484 banorë 2004
Dendësia 8,34 banorë/km2
Informacione të tjera
Etnohoronimi Flakstadfjerding
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor 1429
Vendndodhja
Ramberg is located in Norvegjia
Ramberg
Ramberg
Flakstad – harta_foto
www.flakstad.kommune.no

Flakstad është një komunëqarkun Nordland, Norvegji. Komuna ka një sipërfaqe 178 km² dhe popullsi 1484 banorë[1].

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Popullsia e komunës

Në grafik paraqitet popullsia e komunës duke nisur nga viti 1950.[2]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]