Leirfjord

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Leirfjord (kthjellim).


Leirfjord
—  komunë  —
stema_figura
Pamje nga Leirfjord

Administrimi
Shteti Norvegjia Norvegjia
Rajoni Nord-Norge
Qarku Nordland
Kryeqëndra Leland
Gjuha zyrtare Norvegjisht neutrale
Kryekomunari Ivan Haugland (Ap)
Statistika dhe Territori
Koordinatat 66°6′V 13°7′L / 66.100°V 13.117°L / 66.100; 13.117 (Leirfjord)Koordinatat: 66°6′V 13°7′L / 66.100°V 13.117°L / 66.100; 13.117 (Leirfjord)
Sipërfaqja 465 km2
Popullsia 2.156 banorë 2005
Dendësia 4,64 banorë/km2
Informacione të tjera
Etnohoronimi Leirfjording
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor 1920
Vendndodhja
Leirfjord – harta_foto
www.leirfjord.kommune.no

Leirfjord është një komunëqarkun Nordland, Norvegji. Komuna ka një sipërfaqe 465 km² dhe popullsi 2156 banorë[1].

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Popullsia e komunës

Në grafik paraqitet popullsia e komunës duke nisur nga viti 1950.[2]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]