Hattfjelldal

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Hattfjelldal (kthjellim).


Hattfjelldal
—  komunë  —
stema_figura
Administrimi
Shteti Norvegjia Norvegjia
Rajoni Nord-Norge
Qarku Nordland
Kryeqëndra Hattfjelldal
Gjuha zyrtare Norvegjisht neutrale
Kryekomunari Asgeir Almås (Ap)
Statistika dhe Territori
Koordinatat 65°32′V 14°8′L / 65.533°V 14.133°L / 65.533; 14.133 (Hattfjelldal)Koordinatat: 65°32′V 14°8′L / 65.533°V 14.133°L / 65.533; 14.133 (Hattfjelldal)
Sipërfaqja 2.684 km2
Popullsia 1.562 banorë 2004
Dendësia 0,58 banorë/km2
Informacione të tjera
Etnohoronimi Hattfjelldaling
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor 1517
Hattfjelldal is located in Norvegjia
Hattfjelldal
Hattfjelldal
Hattfjelldal – harta_foto
www.hattfjelldal.kommune.no

Hattfjelldal është një komunëqarkun Nordland, Norvegji. Komuna ka një sipërfaqe 2684 km² dhe popullsi 1562 banorë[1].

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Popullsia e komunës

Në grafik paraqitet popullsia e komunës duke nisur nga viti 1950.[2]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]