Træna

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Træna (kthjellim).


Træna
—  komunë  —
stema_figura
Administrimi
Shteti Norvegjia Norvegjia
Rajoni Nord-Norge
Qarku Nordland
Kryeqëndra Husøya
Gjuha zyrtare Norvegjisht Bokmål
Kryekomunari Aina Willumsen (Ap)
Statistika dhe Territori
Koordinatat 66°30′V 12°1′L / 66.500°V 12.017°L / 66.500; 12.017 (Træna)Koordinatat: 66°30′V 12°1′L / 66.500°V 12.017°L / 66.500; 12.017 (Træna)
Sipërfaqja 16 km2
Popullsia 451 banorë 2008
Dendësia 28,19 banorë/km2
Informacione të tjera
Etnohoronimi Trænværing
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor 0704
Husøya is located in Norvegjia
Husøya
Husøya
Træna – harta_foto
www.trana.kommune.no

Træna është një komunëqarkun Nordland, Norvegji. Komuna ka një sipërfaqe 16 km² dhe popullsi 451 banorë[1].

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Popullsia e komunës

Në grafik paraqitet popullsia e komunës duke nisur nga viti 1950.[2]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Træna – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]