Kantoni Betz

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Betz
Canton de Betz
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Picardie
Departamenti Oise
Arrondissement Senlis
Kryeqëndra Betz
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 214,58 km2
Popullsia 11.148 banorë 2007
Dendësia 51,95 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 6005
Kantoni Betz – harta_foto

Kantoni Betz (frëngjisht: Canton de Betz) është një kantondepartamentin Oise, rajonin PicardieFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Betz. Ka sipërfaqe 214.58km2 dhe popullsi 11148 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Betz aktualisht përbëhet nga 25 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]