Kantoni Montataire

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Montataire
Canton de Montataire
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Picardie
Departamenti Oise
Arrondissement Senlis
Kryeqëndra Montataire
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 69,28 km2
Popullsia 26.800 banorë 2007
Dendësia 386,84 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 6039
Kantoni Montataire – harta_foto

Kantoni Montataire (frëngjisht: Canton de Montataire) është një kantondepartamentin Oise, rajonin PicardieFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Montataire. Ka sipërfaqe 69.28km2 dhe popullsi 26800 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Montataire aktualisht përbëhet nga 10 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2008-2014 - Alain Blanchard

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]