Kantoni Noailles

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Noailles
Canton de Noailles
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Picardie
Departamenti Oise
Arrondissement Beauvais
Kryeqëndra Noailles
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 155,19 km2
Popullsia 21.065 banorë 2007
Dendësia 135,74 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 6028

Kantoni Noailles (frëngjisht: Canton de Noailles) është një kantondepartamentin Oise, rajonin PicardieFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Noailles. Ka sipërfaqe 155.19km2 dhe popullsi 21065 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Noailles aktualisht përbëhet nga 21 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2011-2014 - Jean-François Mancel

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]