Kantoni Crèvecœur-le-Grand

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Crèvecœur-le-Grand
Canton de Crèvecœur-le-Grand
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Picardie
Departamenti Oise
Arrondissement Beauvais
Kryeqëndra Crèvecœur-le-Grand
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 153,54 km2
Popullsia 7.559 banorë 2007
Dendësia 49,23 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 6013

Kantoni Crèvecœur-le-Grand (frëngjisht: Canton de Crèvecœur-le-Grand) është një kantondepartamentin Oise, rajonin PicardieFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Crèvecœur-le-Grand. Ka sipërfaqe 153.54km2 dhe popullsi 7559 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Crèvecœur-le-Grand aktualisht përbëhet nga 20 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2011-2014 - André Coët

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]