Kantoni Mouy

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Mouy
Canton de Mouy
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Picardie
Departamenti Oise
Arrondissement Clermont
Kryeqëndra Mouy
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 82,46 km2
Popullsia 15.114 banorë 2007
Dendësia 183,29 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 6024

Kantoni Mouy (frëngjisht: Canton de Mouy) është një kantondepartamentin Oise, rajonin PicardieFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Mouy. Ka sipërfaqe 82.46km2 dhe popullsi 15129 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Mouy aktualisht përbëhet nga 11 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2011-2014 - Anne-Claire Delafontaine

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]