Kantoni Formerie

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Formerie
Canton de Formerie
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Picardie
Departamenti Oise
Arrondissement Beauvais
Kryeqëndra Formerie
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 151,97 km2
Popullsia 8.248 banorë 2007
Dendësia 54,27 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 6015

Kantoni Formerie (frëngjisht: Canton de Formerie) është një kantondepartamentin Oise, rajonin PicardieFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Formerie. Ka sipërfaqe 151.97km2 dhe popullsi 8248 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Formerie aktualisht përbëhet nga 23 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2011 - 2014 - Gérard Decorde

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]