Kantoni Chaumont-en-Vexin

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Chaumont-en-Vexin
Canton de Chaumont-en-Vexin
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Picardie
Departamenti Oise
Arrondissement Beauvais
Kryeqëndra Chaumont-en-Vexin
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 288,39 km2
Popullsia 17.101 banorë 2007
Dendësia 59,3 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 6007

Kantoni Chaumont-en-Vexin (frëngjisht: Canton de Chaumont-en-Vexin) është një kantondepartamentin Oise, rajonin PicardieFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Chaumont-en-Vexin. Ka sipërfaqe 288.39km2 dhe popullsi 17101 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Chaumont-en-Vexin aktualisht përbëhet nga 37 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]