Kantoni Auneuil

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Auneuil
Canton d'Auneuil
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Picardie
Departamenti Oise
Arrondissement Beauvais
Kryeqëndra Auneuil
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 180,73 km2
Popullsia 14.617 banorë 2007
Dendësia 80,88 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 6002

Kantoni Auneuil (frëngjisht: Canton d'Auneuil) është një kantondepartamentin Oise, rajonin PicardieFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Auneuil. Ka sipërfaqe 180.73km2 dhe popullsi 14617 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Auneuil aktualisht përbëhet nga 20 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]