Kantoni Froissy

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kantoni Froissy
Canton de Froissy
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Picardie
Departamenti Oise
Arrondissement Clermont
Kryeqëndra Froissy
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 137,1 km2
Popullsia 6.485 banorë 2007
Dendësia 47,3 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 6016

Kantoni Froissy (frëngjisht: Canton de Froissy) është një kantondepartamentin Oise, rajonin PicardieFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Froissy. Ka sipërfaqe 137.1km2 dhe popullsi 6485 banorë.

Administrimi[redakto | përpunoni burim]

Përbërja aktuale[redakto | përpunoni burim]

Kantoni Froissy aktualisht përbëhet nga 17 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[redakto | përpunoni burim]

Demografia[redakto | përpunoni burim]

Shiko edhe[redakto | përpunoni burim]

Referenca[redakto | përpunoni burim]

Lidhje të jashtme[redakto | përpunoni burim]