Kantoni Ressons-sur-Matz

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Ressons-sur-Matz
Canton de Ressons-sur-Matz
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Picardie
Departamenti Oise
Arrondissement Compiègne
Kryeqëndra Ressons-sur-Matz
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 165,88 km2
Popullsia 11.251 banorë 2007
Dendësia 67,83 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 6031
Kantoni Ressons-sur-Matz – harta_foto

Kantoni Ressons-sur-Matz (frëngjisht: Canton de Ressons-sur-Matz) është një kantondepartamentin Oise, rajonin PicardieFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Ressons-sur-Matz. Ka sipërfaqe 165.88km2 dhe popullsi 11251 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Ressons-sur-Matz aktualisht përbëhet nga 24 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2008-2014 - Joseph Sanguinette

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]