Kantoni Marseille-en-Beauvaisis

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kantoni Marseille-en-Beauvaisis
Canton de Marseille-en-Beauvaisis
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Picardie
Departamenti Oise
Arrondissement Beauvais
Kryeqëndra Marseille-en-Beauvaisis
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 157,46 km2
Popullsia 8.425 banorë 2007
Dendësia 53,51 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 6022

Kantoni Marseille-en-Beauvaisis (frëngjisht: Canton de Marseille-en-Beauvaisis) është një kantondepartamentin Oise, rajonin PicardieFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Marseille-en-Beauvaisis. Ka sipërfaqe 157.46 km2 dhe popullsi 8425 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Marseille-en-Beauvaisis aktualisht përbëhet nga 19 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]