Kantoni Beauvais-Nord-Ouest

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Beauvais-Nord-Ouest
Canton de Beauvais-Nord-Ouest
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Picardie
Departamenti Oise
Arrondissement Beauvais
Kryeqëndra Beauvais
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Popullsia 19.946 banorë 2007
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 6040

Kantoni Beauvais-Nord-Ouest (frëngjisht: Canton de Beauvais-Nord-Ouest) është një kantondepartamentin Oise, rajonin PicardieFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Beauvais. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 19946 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Beauvais-Nord-Ouest aktualisht përbëhet nga 5 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2008-2014 - Georges Becquerelle

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]