Kantoni Creil-Nogent-sur-Oise

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Creil-Nogent-sur-Oise
Canton de Creil-Nogent-sur-Oise
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Picardie
Departamenti Oise
Arrondissement Senlis
Kryeqëndra Nogent-sur-Oise
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Popullsia 31.540 banorë 2007
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 6011
Kantoni Creil-Nogent-sur-Oise – harta_foto

Kantoni Creil-Nogent-sur-Oise (frëngjisht: Canton de Creil-Nogent-sur-Oise) është një kantondepartamentin Oise, rajonin PicardieFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Nogent-sur-Oise. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 31540 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Creil-Nogent-sur-Oise aktualisht përbëhet nga 3 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2011-2014 - Gérard Weyn

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]