Kantoni Grandvilliers

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Grandvilliers
Canton de Grandvilliers
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Picardie
Departamenti Oise
Arrondissement Beauvais
Kryeqëndra Grandvilliers
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 163,71 km2
Popullsia 9.666 banorë 2007
Dendësia 59,04 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 6017

Kantoni Grandvilliers (frëngjisht: Canton de Grandvilliers) është një kantondepartamentin Oise, rajonin PicardieFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Grandvilliers. Ka sipërfaqe 163.71km2 dhe popullsi 9666 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Grandvilliers aktualisht përbëhet nga 23 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2008-2014 - Joël Patin

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]