Kantoni Beauvais-Nord-Est

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Beauvais-Nord-Est
Canton de Beauvais-Nord-Est
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Picardie
Departamenti Oise
Arrondissement Beauvais
Kryeqëndra Beauvais
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Popullsia 18.365 banorë 2007
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 6003

Kantoni Beauvais-Nord-Est (frëngjisht: Canton de Beauvais-Nord-Est) është një kantondepartamentin Oise, rajonin PicardieFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Beauvais. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 18365 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Beauvais-Nord-Est aktualisht përbëhet nga 1 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2004-2011 - Thibaud Viguier

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]