Kantoni Liancourt

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Liancourt
Canton de Liancourt
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Picardie
Departamenti Oise
Arrondissement Clermont
Kryeqëndra Liancourt
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 133,21 km2
Popullsia 37.326 banorë 2007
Dendësia 280,2 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 6020

Kantoni Liancourt (frëngjisht: Canton de Liancourt) është një kantondepartamentin Oise, rajonin PicardieFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Liancourt. Ka sipërfaqe 133.21km2 dhe popullsi 37326 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Liancourt aktualisht përbëhet nga 22 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]