Kantoni Creil-Sud

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Creil-Sud
Canton de Creil-Sud
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Picardie
Departamenti Oise
Arrondissement Senlis
Kryeqëndra Creil
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Popullsia 27.835 banorë 2007
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 6038
Kantoni Creil-Sud – harta_foto

Kantoni Creil-Sud (frëngjisht: Canton de Creil-Sud) është një kantondepartamentin Oise, rajonin PicardieFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Creil. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 27835 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Creil-Sud aktualisht përbëhet nga 1 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]