Kantoni Saint-Just-en-Chaussée

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Saint-Just-en-Chaussée
Canton de Saint-Just-en-Chaussée
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Picardie
Departamenti Oise
Arrondissement Clermont
Kryeqëndra Saint-Just-en-Chaussée
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 248 km2
Popullsia 17.548 banorë 2007
Dendësia 70,76 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 6033

Kantoni Saint-Just-en-Chaussée (frëngjisht: Canton de Saint-Just-en-Chaussée) është një kantondepartamentin Oise, rajonin PicardieFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Saint-Just-en-Chaussée. Ka sipërfaqe 248km2 dhe popullsi 17548 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Saint-Just-en-Chaussée aktualisht përbëhet nga 29 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2011-2014 - Frans Desmedt

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]