Kantoni Méru

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Méru
Canton de Méru
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Picardie
Departamenti Oise
Arrondissement Beauvais
Kryeqëndra Méru
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 170,42 km2
Popullsia 31.176 banorë 2007
Dendësia 182,94 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 6023

Kantoni Méru (frëngjisht: Canton de Méru) është një kantondepartamentin Oise, rajonin PicardieFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Méru. Ka sipërfaqe 170.42km2 dhe popullsi 31176 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Méru aktualisht përbëhet nga 20 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2008-2014 - Alain Letellier

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]