Kantoni Maignelay-Montigny

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Maignelay-Montigny
Canton de Maignelay-Montigny
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Picardie
Departamenti Oise
Arrondissement Clermont
Kryeqëndra Maignelay-Montigny
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 155,05 km2
Popullsia 8.644 banorë 2007
Dendësia 55,75 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 6021

Kantoni Maignelay-Montigny (frëngjisht: Canton de Maignelay-Montigny) është një kantondepartamentin Oise, rajonin PicardieFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Maignelay-Montigny. Ka sipërfaqe 155.05km2 dhe popullsi 8644 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Maignelay-Montigny aktualisht përbëhet nga 20 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2008-2014 - Patrice Fontaine

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]