Kantoni Lassigny

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Lassigny
Canton de Lassigny
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Picardie
Departamenti Oise
Arrondissement Compiègne
Kryeqëndra Lassigny
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 175,38 km2
Popullsia 8.923 banorë 2007
Dendësia 50,88 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 6019
Kantoni Lassigny – harta_foto

Kantoni Lassigny (frëngjisht: Canton de Lassigny) është një kantondepartamentin Oise, rajonin PicardieFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Lassigny. Ka sipërfaqe 175.38km2 dhe popullsi 8923 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Lassigny aktualisht përbëhet nga 22 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2011-2014 - Thierry Frau

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]